Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 41

Тема: Бране на ягоди в Испания

Question Относно: Достъп до пазара на труда в Испания за българи и румънци

Здравейте! В началото на януари си подадох документите за бране на ягоди в Испания по оферта 26 на Агенцията по заетостта. Става въпрос за провинция Уелва в Андалусия. По документи бях одобрена. Явих се на интервю в София и там също бях одобрена . Казаха ми , че ще се заминава в началото на март , като ми дадоха копие от трудовия договор / на български / без самият договор да е попълнен с обяснението . че ще се попълни непосредствено преди заминаването . За точната дата на заминаването също ще се обадят допълнително. Обясниха ми ,че документите на одобрените ще се изпратят в Исп-я и оттам трябва да ни дадат Numero de identificasion da extranjero . Номер на чужденеца , който е нужен , за да пребивавам там .
    Знаете ли нещо за тези сезонни работи там , искам да науча повече подробности . Ако някой има поглед върху това , моля ви пишете ми .Ще ви бъда много благодарна.

Banned
    Град
    Мадрид
    БЛАГОДАРЯ!
    368
    Thanked 1 277 Times in 397 Posts

По подразбиране Относно: Достъп до пазара на труда в Испания за българи и румънци

Аз специално не гледам добре на тези бригади може би след 1ви нещо
    за нас да се е променило в тази сфера.Всяка година Испанците плачат
    че,им липсва работна ръка.По този начин наемаха легално поляци но,за
    тази година с тях не им се отвори парашута защото вече могат да рабо
    тят легално във всички сфери.Накрая останахме ние,румънците и "неле
    галните".Ние сме за предпочитане работим добре,не създаваме проблеми
    и сме Еврореици.За тези бригади съм чел и гледал следното- лоши усло
    вия за живот,хигиенно санитарни и тн.проблеми със заплащането.Преди
    да подпишеш нещо информираи се добре.В договора трябва да пише име
    то на работодателя,номер на НИЕ неговото разбира се,продължителност
    на договора,работно време часове на ден,заплащане дневно или месечно,
    нахождение на работното място така също вътрешно разбирателсво,ако
    има за спане,храна,транспорт и тн.Бъди предпазлива те още не са осъзна
    ли че,сме в ОЕ и могат да си го карат както преди.При така направения
    договор каквото и да ти се случи можеш да рекламираш Това
    че минава през посолството не е коизнае каква гаранция.Не подписваи
    нищо на бяло .

3. The Following User Says Thank You to TORERO For This Useful Post:

иванка (09-12-07)

Град
    cocentaina
    БЛАГОДАРЯ!
    1

По подразбиране Относно: Достъп до пазара на труда в Испания за българи и румънци

И аз искам да споделя/не от личен опит, а информация от колежка,която е дошла по същия начин/за офертите за бране на ягоди. Единственото вярно нещо в цялата работа, че ще дойдете безплатно в Испания. Всичко друго , каквото са Ви казали не е вярно. Условията са много трудни- нищо общо с бригадите в България. През цялото време нямаш право да се изправиш, да искаш тоалетна или вода. А да лапнеш една ягода- и си вън.Не си давайте паспортите на никого- пазете си ги и си оставете 100 евро - някъде скрити - евентуално за връщане по никое време. Розовите
    мечти са само от България.

здравей Тореро ! Първо искам да попитам какво означава НИЕ . Моя позната ми каза , че трябва да преведа и легализирам акта си за раждане и свидетелство за съдимост . За превода ми е ясно , но легализацията как става - тук в Бг или в Исп. ? Освен това , в града , в който отида трябвало да пробвам да си извадя от GOBERNIATA tarjeta comunitaria. Това ли трябва да направя ? Много неща не са ми ясни . Стана ми ясно само , че трябва да слагам памперса на мястото му и да бачкам здраво

Observer Аватара на Vassilena
    Град
    Испания
    БЛАГОДАРЯ!
    2 861
    Thanked 4 613 Times in 1 897 Posts

Цитирай Първоначално написано от eliana
    здравей Тореро ! Първо искам да попитам какво означава НИЕ . Моя позната ми каза , че трябва да преведа и легализирам акта си за раждане и свидетелство за съдимост . За превода ми е ясно , но легализацията как става - тук в Бг или в Исп. ? Освен това , в града , в който отида трябвало да пробвам да си извадя от GOBERNIATA tarjeta comunitaria. Това ли трябва да направя ? Много неща не са ми ясни . Стана ми ясно само , че трябва да слагам памперса на мястото му и да бачкам здраво
    C.I.F - Codigo de Identificacion Fiscal ( Фирми и организации ).
    N.I.F - Numero de Identificacion Fiscal. (Испански граждани)
    N.I.E - Numero Identificador de Extranjeros. (Чужденци)

Това са идентификационните номера, които имат различните лица в Испания.
    Тореро сигурно е имал предвид НИФ или СИФ, защото работодателят ще има един от тези номера, не НИЕ, което е за чужденци.
    А ти твойто НИЕ ще го получиш с tarjeta comunitaria.

НЯКОЙ ХОДИЛ ЛИ Е ДА БЕРЕ ЯГОДКИ В ИСПОНИЯ?
    БИХ ИСКАЛА ДА НАУЧА ПОВЕЧЕ ПО ВЬПРОСА

Banned Аватара на vales
    БЛАГОДАРЯ!
    444
    Thanked 3 015 Times in 870 Posts

Цитирай Първоначално написано от dobrewa
    НЯКОЙ ХОДИЛ ЛИ Е ДА БЕРЕ ЯГОДКИ В ИСПОНИЯ?
    БИХ ИСКАЛА ДА НАУЧА ПОВЕЧЕ ПО ВЬПРОСА
    Абе какви ягоди ще береш мари,да не си salvaje latino или moro!!
    ЕВРОПЕЙКА СИ!! И никой не те пипа с пръст вече.Понаучи някоя дума,предполагам не си с 5 клас,ръцете ти не са вързани и главата ти не е празна.Като чистачка да почнеш-ще научиш 10 пъти повече за нещата тука и ще контактуваш с бели хора.Ягодите са в HUELVA,а това е мароканска територия.Не,че аз не съм почнал от кампото в Испания-напротив,но тогава нещата бяха други.Не започвайте с откриване на колелото на каруцата,когато светът се движи с Мерцедеси.Европата ти дава шанс - ти ягоди ще събираш.Ами вземи се в ръце де!!

9. The Following 2 Users Say Thank You to vales For This Useful Post:

AGeate (28-02-07),Antony (28-02-07)

Banned
    Град
    Мадрид
    БЛАГОДАРЯ!
    368
    Thanked 1 277 Times in 397 Posts

За всички бъдещти берачки/чи на ягоди и темподобни.Използваите повече
    интелектуалните си възможности.Учете език,отидете,ако трябва на курсове.Винаги ще ви потрябва без него сте лесна мишена.Не е нужно да
    работите като берачи,с познания по Кастеяно ви се отварят много врати.
    После зависи само отвас и това какви сте.Хаиде учете и бавно но славно.

ДОКОЛКОТО РАЗБИРАМ ЕЗИКА Е НОМЕР ЕДНО НАВСЯКЬДЕ.КАКВО ЩЕ РЕЧЕ МАРОКАНСКА ТЕРИТОРИЯ?КАЖЕТЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ПО ВЬПРОСА,ТЪЙ КАТО НИЕ ТУК В БЪЛГАРИЯ(МАКАР И ЕВРОПЕЙЦИ СЛЕД 01.01.2007) ВСЕ ОЩЕ НЕ СМЕ ОТКРИЛИ КОЛЕЛОТО НО КАРУЦАТА.

Observer Аватара на Vassilena
    Град
    Испания
    БЛАГОДАРЯ!
    2 861
    Thanked 4 613 Times in 1 897 Posts

Цитирай Първоначално написано от dobrewa
    ДОКОЛКОТО РАЗБИРАМ ЕЗИКА Е НОМЕР ЕДНО НАВСЯКЬДЕ.КАКВО ЩЕ РЕЧЕ МАРОКАНСКА ТЕРИТОРИЯ?КАЖЕТЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ПО ВЬПРОСА,ТЪЙ КАТО НИЕ ТУК В БЪЛГАРИЯ(МАКАР И ЕВРОПЕЙЦИ СЛЕД 01.01.2007) ВСЕ ОЩЕ НЕ СМЕ ОТКРИЛИ КОЛЕЛОТО НО КАРУЦАТА.
    Това за мароканската териотрия е нещо от неведомите дебри на валесовата мисъл, иначе казано само той си знае какво иска да каже.
    А езика несъмнено е важен и причините са очевидни.

Между другото, защо пишеш с главни букви? Предполагам не знаеш, но в интернет общуването това е равносилно на викане.

Страница 1 от 5 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 14
    Последно мнение: 28-03-11, 20:21
  2. Испания затворена за наши работници за 2 г.
    От Suzanne във форум Новини от и за Испания
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-03-07, 15:30
  3. Българи вършат все повече престъпления в Испания
    От Suzanne във форум Новини от и за Испания
    Отговори: 1
    Последно мнение: 07-11-06, 15:03
  4. Испания приема сезонни работници
    От Mel във форум Испания - España
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-11-05, 12:17
  5. Кастро, persona non grata в Испания