Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12

Тема: Магистратура в Холандия

Lightbulb Магистратура в Холандия

Здравейте,
    след 1.1.2007 цените на висшето образованието в Холандия ще паднат значително от 10 000 евро на 1500 евро за година. Затова искам да изкарам магистърска степен там. Има ли българи-студенти в този форум и може ли някой да ми даде повече информация относно следването в Холандия?
    Лично аз се интересувам от университета в Delft http://www.tudelft.nl
    Какви ще ми бъдат разходите за общежитие, храна и др. (без таксата), доколкото знам студентите от новоприетите държави в ЕС + БГ имат право да работят най-много 10 часа седмично.
    По мои сметки месечните ми разходи са около 1000 евро. А за 40 часа месечно мога да изкарам около 400 евро.
    Основните ми въпроси са:
    Има ли някой от вас, който да е спечелил стипендия? Каква и как?
    Има ли някакъв начин да работя повече от 40 часа месечно и как става това?
    Ако някой е навътре в тези неща, ще му бъда много благодарен ако ме светне по въпроса.

Благодаря предварително!!!!

Кихот
    БЛАГОДАРЯ!
    117

По подразбиране Относно: Магистратура в Холандия

Цените няма да паднат, но ще паднат за българи, които вече ще попадат в категорията "граждани на ЕС". Повече от 10 часа седмично спокойно можеш да работиш на черно. За стипендии ще трябва да се разтърсиш. Вероятността да си намериш не е малка.

3. The Following User Says Thank You to Eдин For This Useful Post:

Spyboy (01-12-06)

Не съм запознат много по този въпрос сас магистратурите в Холандия, но смятам че това е някакав шанс за тези които се интересуват.Моят съвет е да събираш информация доколкото можеш, да си прецениш възможностите и да решиш дали си струва.Всичко е в твои ръце и ти си този които определя посоката в която ще върви.
    Последно редактирано от pinko : 02-12-06 на 23:38 Причина: кирилица

БЛАГОДАРЯ!
    174

Както каза и Един, на черно може да работиш спокойно ... стига да си намериш къде... Делфт е близо до Хага, така че според мен няма да е проблем ... проблем е в по малките градове и по-"чисти" от гледна точка на имигранти. За десетте часа работа (ако си над 23 години) минимално ще ти плащат 7.81 евро на час. Това по закон, а малко ме съмнява някой рботодател да плаща повече. Понякога, ако имаш късмет и самия работодател ще ти позволи да работиш повече. В Делфт за 400 евро можеш да си намериш страхотна самостоятелна стая (дори според мен и за по-евтино можеш да намериш такава). Според мен си струва да опиташ. За стипендии инфо не мога да дам, но можеш да провериш тук www.nuffic.nl

6. The Following User Says Thank You to G&P For This Useful Post:

Spyboy (02-12-06)

Благодаря на всички

Относно сертификатите, задължително ли е да имам GRE за да карам магистратура.
    Мога ли да кандидатсвам с FCE или CAE сертикикатите на Cambridge или задължително трябва да изкарам TOEFL или IELTS.

БЛАГОДАРЯ!
    174

Цитирай Първоначално написано от Spyboy
    Благодаря на всички

Относно сертификатите, задължително ли е да имам GRE за да карам магистратура.
    Мога ли да кандидатсвам с FCE или CAE сертикикатите на Cambridge или задължително трябва да изкарам TOEFL или IELTS.
    Моят съвет е по тези въпроси да контактуваш директнос лице от университета - за всяко учебно заведение, както и за всяка специалност има различни изисквания.
    Във всеки университетски сайт има телефони или e-mail адреси.

Град
    Amsterdam
    БЛАГОДАРЯ!
    22

Exclamation Относно: Магистратура в Холандия

Понеже аз разучaвах тези въпроси и за UvA искат 250 точки за TOFEL /компютърният тест / а ако ще учите програмата на dutch ви искат NT2 II. Утре имам среща с studyadviser и ако има нешо интерсено ще пиша.

Град
    Den Haag
    БЛАГОДАРЯ!
    15

Месечните разходи са много относително явление много зависи нали се сещаш? Квартира можеш да намериш и за 300Е , застраховката е около 50Е, но мисля че се плаща годишно наведнъж,така че 500Е. Незнам какви учебници ще ти трябват,но и това трябва да го имаш предвид. Също така имай предвид че няма да си намериш работа веднага като пристигнеш.Незнам за Делфт, но и в Хага не е лесно да се намери работа без да знаеш езика. На мен например дори не искат да ми взематци си ви то в студентско бюро за работа, защото не съм говорела "задоволително" холандски..
    За бакалавър знам че няма стипендии, но за магистър може и да има, трябва да се разровиш..
    Защо да харчим пари,които нямаме,за да купим неща,които не са ни нужни,така че да впечатляваме хора,които не харесваме?

The secret of happiness is to make others believe they are the cause of it.

Град
    Den Haag
    БЛАГОДАРЯ!
    15

опс, 600 за застраховка...немога да смятам
    Защо да харчим пари,които нямаме,за да купим неща,които не са ни нужни,така че да впечатляваме хора,които не харесваме?

The secret of happiness is to make others believe they are the cause of it.

Град
    Amsterdam
    БЛАГОДАРЯ!
    22

От разговора ми вчера в UvA разбрах, че ако искам да учa на dutch магистърска програма трябва да имам и TOFEL .Казахa ми да искам от моят Университет в BG за всеки изучавам предмет колко EC точки имам, тъй като при мен има само оценки. След като им ги дам, можело да ми зачетат от 10 EC до 20 EC ., което не е лошо понеже магистърската програма има общo 60 EC и така някои неща ще отпаднат от програмата и няма да ги уча.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Холандия строи ''гета'' за полски работници
    От stertje във форум Новини от и за Холандия
    Отговори: 0
    Последно мнение: 02-07-06, 07:42
  2. Списание Диалог, Холандия
    От stertje във форум Холандия - Nederland
    Последно мнение: 23-05-06, 10:10
  3. Холандия отпуска стипендии за магистри по европейски науки
    От stertje във форум Новини от и за Холандия