Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 26

Тема: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Град
    Basel
    БЛАГОДАРЯ!
    1 993
    Thanked 2 249 Times in 876 Posts

Smile Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Видя се май, че целия форум ще се печем на ингилишките дюни, дето Виииви ни препоръчва. Сега си пиша домашната за Барселона- какво да се види, та помагайте. Това замразеното барче, пуснато от ТАМВРАЯ , си го бива. Аз ще съм в един хотел с име U232, та ако може да ми предложите забележителности и по-прилични магазини наблизо, то, моля, давайте!

2. The Following User Says Thank You to Pesty For This Useful Post:

71717 (12-02-12)

Град
    Basel
    БЛАГОДАРЯ!
    1 993

По подразбиране Re: Относно: Почивки на Канарските острови - лични впечатления

Цитирай Първоначално написано от 71717 Виж мнението
    И аз не съм ходила на двете места, така че Лейла и Пести - чакам коментари)))))
    Душа, с две изречения само, че да не оспамя хубавата испанска тема- Рим ми се видя мръсен, някак си пооръфан и загубил WOW фактора. За сметка на това пък населението е научило английски на съвсем прилично ниво, трафика е доста провинциален- спокойно е като се шматкаш през деня и вечерта. Пълно е с азиатци, работещи вместо италианци- филипинците ги харесвам( чистички и работливи са), но като сравнявам с предишната ми визита от преди 13 години и малко се поопулих . Обаче пък какви хубавки и нескъпи нещица си накупихме... Препоръчвам веригата магазинчета LEI Roma- имат много магазини из града- аз влизах в два- онзи в Гетото и на виа Национале до хотела ни. С новата ми фръц-пръц чанта, вече се изфуках и пуснах снимки. Имам бюджет за още една, но ежедневна, та казвайте къде да я търся из Барселоната.

4. The Following 2 Users Say Thank You to Pesty For This Useful Post:

71717 (12-02-12),Temi (12-02-12)

Град
    North-West London
    Country: Great Britain
    БЛАГОДАРЯ!
    87

По подразбиране Относно: Почивки на Канарските острови - лични впечатления

И аз да не остана назад да се включа.Родителите ми ходят най често по Испания и островите и на почивка.Винаги до сега са много доволни-добра храна,чисто,има какво да се види и има слънце.На мен също ми харесва Испания.Barcelona си заслужава наистина,много ми хареса(по романтично от Париж ми се видя).Само внимавай с джебчиите.

6. The Following User Says Thank You to Temi For This Useful Post:

Pesty (12-02-12)

Град
    North-West London
    Country: Great Britain
    БЛАГОДАРЯ!
    87

По подразбиране Относно: Re: Относно: Почивки на Канарските острови - лични впечатления

Цитирай Първоначално написано от Pesty Виж мнението
    Видя се май, че целия форум ще се печем на ингилишките дюни, дето Виииви ни препоръчва. Сега си пиша домашната за Барселона- какво да се види, та помагайте. Това замразеното барче, пуснато от ТАМВРАЯ , си го бива. Аз ще съм в един хотел с име U232, та ако може да ми предложите забележителности и по-прилични магазини наблизо, то, моля, давайте!
    По Ла Рамбла има магазини като Зара,H&М и т.н.Също имат shopping центрове.По принцип за хранене не отивай на Ла Рамбла а в страничните улички.Ние питахме в нашия хотел за евтини места и те ни посъветваха.За 15-16 евро ти поднасят предястие,главно,десерт,плюс бира/вино/безалкохолно.
    Ние видяхме Парк Гуел (хареса ни защото има интересни сгради),Саграда Фамилия естествено,стария град Ел Готик си заслужава също.А не пропускай имат голям маркет отворен до Събота-продава се всичко в изобилие-Ла Boqueria.
    Пристанището е добро за разходка -статуята на Колумб е издигната там.Казват най вискота е от всички известни на Колумб.
    Ходихме и на стадиона-Определено си заслужи парите.Разглеждаш съблекалните,където са коментаторите,купите,на терена през тунела и т.н.
    Времето беше меко,около 13 градуса (това беше сега в края на Януари).

8. The Following 2 Users Say Thank You to Temi For This Useful Post:

Мила (12-02-12),Pesty (12-02-12)

координатор Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Country: UK
    БЛАГОДАРЯ!
    11 446
    Thanked 12 343 Times in 5 325 Posts

По подразбиране За: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Отделих въпроса за Барселона в отделна тема,за да се види от повече хора и да получи повече отговори.
    Аз не мога да съм много полезна, имам само един ден опит в Барселона, където се загубих в уличките около Ла Саграда Фамилия и изживях един от най-големите ми ужаси, тук съм го разказвала - с кола под наем, която беше паркирана с платен билет, който изтичаше, не знаем къде е, вече си представях как я отнасят с паяка бог знае къде...

10. The Following 2 Users Say Thank You to Мила For This Useful Post:

Pesty (12-02-12),Temi (12-02-12)

Град
    Marcianise (Ce)
    Country: Italy
    БЛАГОДАРЯ!
    181

По подразбиране Относно: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...:Parcguell.jpg

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...a-overview.jpg

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%..._gueell_1.jpeg

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...r.y.Batllo.jpg

Сградите на Антонио Гауди. Това си ми е стара мечта - да отида в Барселона да ги видя.

12. The Following 2 Users Say Thank You to lid06 For This Useful Post:

Pesty (12-02-12),Temi (12-02-12)

Град
    Финландия
    Country: Finland
    БЛАГОДАРЯ!
    1 308
    Thanked 3 360 Times in 880 Posts

На мен ми беше някога мечта да видя Barcelona. Преди няколко години бяхме там и мнооого ми хареса. Ние си взехме билет за туристическите автобуси за два дни (да не ви излъжа за цената, но беше около 25-26 евро). Возиш се и само си гледаш по картата къде да сле3еш и да разгледаш. Имаше две автобусни линии- синя и червена- и по двете има много забележителности. Та по картата се ориентирахме къде се засичат двете линии, за да се смени автобуса (билета важи и за двете линии). Хубаво е, че разглеждаш и после-хоп- на следващия автобус (билета важи)- до другата забележителност.... В първия понеделник на месеца много музей са безплатни (ние ходихме в историческия музей), но това ми е инфирмация отпреди 5-6 години- сега може да е друго.

Очарована съм от парка Гауди.....особено от една къщичка там- все едно е направена от джинджифилово тесто, дето ги правим по Коледа..... Ако разбера как се пускат снимки мога и да покажа няколко.

Ла Саграда Фамилия ми направи невероятно впечатление- всяка една фигура, свод, е изваяно до съvършенство. Разбира се тя не е завършена и може би няма да бъде завършена в моя живот...Там билета беше сравнително скъп (въртят ми се някакви 10-12 евро- ама дали не беше за двама), но с тези пари се мъчат да я завършат.

Музея на Бaрса си струва да се види (той е на стадиона). само проверете кога е отворен.

За Ла Рамбла казаха- там доста туристи са обирани
    Последно редактирано от viivi : 12-02-12 на 19:51

14. The Following 2 Users Say Thank You to viivi For This Useful Post:

Мила (12-02-12),Pesty (12-02-12)

Град
    Финландия
    Country: Finland
    БЛАГОДАРЯ!
    1 308
    Thanked 3 360 Times in 880 Posts

За Андора мога да поразкажа малко (ама пак по спомени отпреди 5-6 години). Тази град-държава се намира в котловина- отвсякъде заобиколена от хълмове. Ходихме с рейс и мнооого се чака, за да влезеш в неия. Там си е рай....безмитен. Спомням си, че беше голямо приключение да пуснем картичка (които се интересува- знае колко са ценни марките от Андора). Е пощата е на толкова потайно място, че ни трябваха няколко часа да я намерим.

Като безмитна зона си има ограничения за изнасяне от страната- дали не бяха стоки до 160 евро....Също и ограничение на износа на цигари и алкохол....(то финландците това ще запомнят). Но си струва да се види тази страна-съвсем различна е от Сан Марино, която е на скала.

16. The Following 2 Users Say Thank You to viivi For This Useful Post:

Pesty (12-02-12)

координатор Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Country: UK
    БЛАГОДАРЯ!
    11 446
    Thanked 12 343 Times in 5 325 Posts

По подразбиране За: Относно: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Цитирай Първоначално написано от viivi Виж мнението
    Ако разбера как се пускат снимки мога и да покажа няколко.
    Писах ти и на лични с линка.

Град
    Basel
    БЛАГОДАРЯ!
    1 993

По подразбиране Re: Относно: Барселона - какво си струва да се види - помагайте?

Какво ли си викате тя тая скръндза леля Пести не ще да си купи гайд и пита ли пита по форуми. Напротив! Купих си! И там пише точно това, което и вие. Абе, един познат ми препоръча емблематичен ресторант с име "Трите котки", а ТАМВРАЯ даде едно чудно прохладно местенце. Ей такива работи ме вълнуват.
    Теми, миличка, в H&M, ZARA, MANGO и подобни трябва да ми платят яко, за да вляза. Виж, ако знаеш за нещо по-така, дето малко по-тънко може да се вземе, веднага да ми пишеш. Ако пък знаеш за чанти оригинал на Люи Витон на разпродажба- веднага ще те черпя. Света обърнах, още не съм намерила такива- виж, обувки техни на разпродажба прибарах на разпродажба в Буржумана в Дубай, ама за чанти ми се позасмяха само.

19. The Following 2 Users Say Thank You to Pesty For This Useful Post:

71717 (23-02-12)

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 83
    Последно мнение: 17-05-13, 22:57
  2. Нещо което си заслужава да се види!
    От stertje във форум България
    Отговори: 2
    Последно мнение: 08-07-06, 07:40
  3. EK ще очаква да види усилия от страна на държавата и напредък
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-02-06, 12:02

Отметки