Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Легална емиграция в Англия

БЛАГОДАРЯ!
    0

По подразбиране Легална емиграция в Англия

Здравейте, чета ви от известно време. Повода, разбира се , е легална емиграция в Анлия на мен, съпругът и детето . Майка ми има синя карта, работи от три години там. Има осигурена работа за мен, само, че проблемът е по какъв начин точно да заминем, за да е всичко легално. Четох варианта студенство, което ме притеснява основно във времето, което ще прекарам реално в чакане на жълта карта, при положение, че веднага мога да почна работа. Майка ми каза, че тя няма как да ни прикачи към нейната синя карта тъй като съм пълнолетна. Друг вариант, който е малко известен в нашия случай?
    Предварително благодаря за всички отговори.
    Последно редактирано от aleksasm : 30-03-11 на 20:07

БЛАГОДАРЯ!
    3

По подразбиране Относно: Легална емиграция в Англия

отивате и се записвате в колеж.таксата е около 500-600паунда.те ви издават жълти карти по4ти веднага и имате право на работа.това знам от мои хора там.сигурно е защото работят законно там по гореспоменатия начин.успех

yob Аватара на NAT
    БЛАГОДАРЯ!
    5 176
    Thanked 6 185 Times in 2 034 Posts

Какво значи легално ??? а това че майка ти има синя карта теб не те топли изобщо .
    За да си легален просто трябва да се регистрираш като селф емплойд и да си плащаш данъци и осигуровки .Ако не си високоспециализиран кадър забрави някой да те наеме на работа като емплойд .
    От медицинския картон на кглб ....няма психични отклонения ,просто е глупав

yob Аватара на NAT
    БЛАГОДАРЯ!
    5 176

Цитирай Първоначално написано от venci7319 Виж мнението
    отивате и се записвате в колеж.таксата е около 500-600паунда.те ви издават жълти карти по4ти веднага и имате право на работа.това знам от мои хора там.сигурно е защото работят законно там по гореспоменатия начин.успех
    Вярно е имаш право на работа ,но ако не знаеш английски кой мислиш че ще те наеме ???
    И изобщо не очаквай работа зад бюро ако нямаш необходимото образование!

координатор Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Country: UK
    БЛАГОДАРЯ!
    11 474
    Thanked 12 355 Times in 5 336 Posts

Цитирай Първоначално написано от aleksasm Виж мнението
    Здравейте, чета ви от известно време. Повода, разбира се , е легална емиграция в Анлия на мен, съпругът и детето . Майка ми има синя карта, работи от три години там. Има осигурена работа за мен, само, че проблемът е по какъв начин точно да заминем, за да е всичко легално. Четох варианта студенство, което ме притеснява основно във времето, което ще прекарам реално в чакане на жълта карта, при положение, че веднага мога да почна работа. Майка ми каза, че тя няма как да ни прикачи към нейната синя карта тъй като съм пълнолетна. Друг вариант, който е малко известен в нашия случай?
    Предварително благодаря за всички отговори.
    Действително единият вариант е студентски, другият е като самонаета, т.е. селф-имплойд - както си му е реда. Обаче има професии, които не са подходящи за селф-имплойд - то май повечето не са подходящи...

Ако говориш за легален вариант ти да работиш като наета - може и в комбинация с мъжа ти - ако той е селф-имплойд, ти може на основание на това да получиш синя карта, но отново ще отнеме време - първо той да мине по "стъргалото" за селф-имплойд, т.е. да докаже започнат успешен бизнес, да получи НИН и да се регистрира като селф и на това основание - той жълта карта - а ти - синя.

Всички тези варианти са си известни.

БЛАГОДАРЯ!
    0

Много благодаря за всички отговори!!!
    Селф емплойд не ме устройва, защото имам работодател, т.е. той ще ме наема. Английски говоря, не е проблем това. Със сигурност няма да работя зад бюро, много съм далеч от тази мисъл. По скоро не съм си задала въпроса правилно. Чудех се има ли някакъв начин майка ми да е гарант за нас? Колежът ще е варианта.

7. The Following User Says Thank You to aleksasm For This Useful Post:

Мила (31-03-11)

yob Аватара на NAT
    БЛАГОДАРЯ!
    5 176

Гарант пред кого и за какво ?? Това че не те урежда да си селф е само твой проблем тъй като друго не можеш да бъдеш .Трябва професията ти да е в списъка на търсените професии и едва тогава може да те наеме който и да било, а тези професии са от лекар на горе!

координатор Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Country: UK
    БЛАГОДАРЯ!
    11 474
    Thanked 12 355 Times in 5 336 Posts

Цитирай Първоначално написано от aleksasm Виж мнението
    Много благодаря за всички отговори!!!
    Селф емплойд не ме устройва, защото имам работодател, т.е. той ще ме наема. Английски говоря, не е проблем това. Със сигурност няма да работя зад бюро, много съм далеч от тази мисъл. По скоро не съм си задала въпроса правилно. Чудех се има ли някакъв начин майка ми да е гарант за нас? Колежът ще е варианта.
    НАТ е права, че за висококвалифицираните специалисти има специален списък с професии... Tier1 e названието.

Иначе, ако имаш работодател и искаш да приложиш варианта с колеж - намираш колеж, одобрен от Хоум Офис (на сайта им има списък), записваш се, пускаш документи за жълт регистрационен сертификат като студент и като го получиш - имаш право на до 20 часа на седмица работа като наета по договор. През ваканциите - без ограничения, мисля. Хубаво ще е да ти излезе сертификата по-бързо, защото имаш право да работиш чак след като го получиш, а като направиш 1 година легален емплоймънт по този начин, на базата на тези 12 месеца непрекъснат легален емплоймънт, вече ще можеш да подадеш за син регистрационен сертификат, който ще е независим от студенството и няма да имаш ограничения в часовете на работа.

И аз не виждам как майка ти може да помогне тук . Може би ако гарантира, че ще те издържа, докато си студентка - защото с 20 часа на работа може да се спечелят джобни пари, но не и за да се издържа човек нормално и да плаща обучение.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Няколко въпроса за емиграция в САЩ
    От Pizza във форум САЩ - USA
    Отговори: 13
    Последно мнение: 22-05-13, 00:05
  2. Двойно повече българи искат да учат в Англия
    От Suzanne във форум Великобритания - UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-10-09, 21:55
  3. Свършиха местата за работа в Англия
    От Suzanne във форум Новини от и за ЕС
    Отговори: 0