Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тема: Синя карта!

БЛАГОДАРЯ!
    0

По подразбиране Синя карта!

Здравейте!

Имам въпрос: Как може да се изкара синя карта чрез постградуате course в UK. Значи искам да кандидасвам за Professional Certificate in Marketing които full time е 6 месеца,а part-time 1 година. Този сертификът e едно ниво по-високо от бакалавър,тоест се счита за postgraduate.Говорих днес с home office, но те всеки път ми казват нещо различно. Ако завърша този курс след 6 месеца сте имам ли право на синя карта??

Благодаря предварително!

координатор Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Country: UK
    БЛАГОДАРЯ!
    11 369
    Thanked 12 315 Times in 5 300 Posts

По подразбиране Относно: Синя карта!

Цитирай Първоначално написано от ladida Виж мнението
    Здравейте!

Имам въпрос: Как може да се изкара синя карта чрез постградуате course в UK. Значи искам да кандидасвам за Professional Certificate in Marketing които full time е 6 месеца,а part-time 1 година. Този сертификът e едно ниво по-високо от бакалавър,тоест се счита за postgraduate.Говорих днес с home office, но те всеки път ми казват нещо различно. Ако завърша този курс след 6 месеца сте имам ли право на синя карта??

Благодаря предварително!
    Здравей, Ладида,

Въпросът ти е специализиран - можеш да попиташ колегите си в Британския форум, можеш и да прочетеш информацията в специалния раздел там. Ще ти трябва отделна регистрация.

БЛАГОДАРЯ!
    1

Според мен след курс full time 6 месеца няма да имаш право на синя карта. даже курса да ти е 2-3 години пак няма да имаш право.
    Специално българи и румънци могат да вземат синя ката след 1 година, но условието е да работят full time 12 месеца i da imat work permit.
    С учене не може да се вземе. Преди можеше ако учиш 5 години, след 5-та вземаш но сега доколкто знам тези 5 години са ги вдигнали на 8.
    Най-добрият начин е хващаш се в една фабрика или ферма full time на черна работа, стискаш зъби и след една година ще имаш синя карта.

координатор Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Country: UK
    БЛАГОДАРЯ!
    11 369
    Thanked 12 315 Times in 5 300 Posts

Цитирай Първоначално написано от zoro_28 Виж мнението
    Според мен след курс full time 6 месеца няма да имаш право на синя карта. даже курса да ти е 2-3 години пак няма да имаш право.
    Специално българи и румънци могат да вземат синя ката след 1 година, но условието е да работят full time 12 месеца i da imat work permit.
    С учене не може да се вземе. Преди можеше ако учиш 5 години, след 5-та вземаш но сега доколкто знам тези 5 години са ги вдигнали на 8.
    Най-добрият начин е хващаш се в една фабрика или ферма full time на черна работа, стискаш зъби и след една година ще имаш синя карта.
    Това не е съвсем вярно. Ако става дума за учене и работене - не е задължително да се работи full time - може да е парт-тайм, но трябва действително да е 12 месеца без прекъсване, както и учебното заведение да е одобрено от Хоум офис. Уърк пърмит-и вече за българи няма. Тази идея е - 12 месеца legal employment - т.е. законна работа по някой от начините - жълта студентска карта, синя карта на друго основание, au pair...

Аз не мога да отговоря дали завършен postgraduate course й дава право да кандидатства за син сертификат само на основание на образованието й. Може би ще може по Tier1 да опита - едновремешните Highly Skilled Migrant Workers. Нали образованието дава определени точки.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 26-05-09, 08:41
  2. Поредица Съветите на "Моите пари":
    От Suzanne във форум Важно!
    Отговори: 9
    Последно мнение: 07-04-09, 20:21
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 31-05-08, 07:55
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 05-10-06, 16:13
  5. Отговори: 1