Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13

Тема: Лечебна гимнастика при сколиоза

Country: Bulgaria
    БЛАГОДАРЯ!
    5 617
    Thanked 5 546 Times in 1 792 Posts

По подразбиране Лечебна гимнастика при сколиоза

Приятели,ако някой ми намери и публикува какви са точно лечебните упражнения при сколиоза,ще съм му мнооооого задължена
    Ако си купите щраус и го плашите на всеки 25 см, след него спокойно можете да садите картофи

В НЕГОВОТО СЕЛО ГО СМЯТАХА ЗА УМЕН, ЗАЩОТО МОЖЕШЕ ДА МИСЛИ БЕЗ ДА СИ МЪРДА УСТНИТЕ
    Според статистиката 45 % от жертвите на убийства са познавали убийците си.
    Изводът се налага сам:
    С колкото по-малко хора се запознавате, толкова на по-малко хора ще им се приисква да ви претрепят.

В метрото е загубен сак с 12 кутийки черен хайвер.
    Молба към намерилия го:
    Да се задавиш дано!

Град
    not here
    БЛАГОДАРЯ!
    22 789
    Thanked 37 818 Times in 12 956 Posts

По подразбиране Относно: Лечебна гимнастика при сколиоза

Цитирай Първоначално написано от krasita Виж мнението
    Приятели,ако някой ми намери и публикува какви са точно лечебните упражнения при сколиоза,ще съм му мнооооого задължена
    krasi, първо изобщо трябваше да прочета какво е това... Прехвърлих няколко сайта (немски) и оставам с впечатлението, че това е нещо доста сериозно и профилактиката му, фиозиотерапията, трябва да се повери на специалист/и. Не намерих снимки, които бих посмяла да ти пусна.

3. The Following 2 Users Say Thank You to K1 For This Useful Post:

krasita (25-04-08),svetla_72 (25-02-09)

БЛАГОДАРЯ!
    84

Кремена е права, трябва със специалист. В детските си години правих. Общо взето бяха упражненя с тояжка и на шведска стена. Но предполагам от моето детство до сега са измислили и други упражнения за сколиоза и с други подръчни материали.

БЛАГОДАРЯ!
    5 617

Цитирай Първоначално написано от Kremena Виж мнението
    krasi, първо изобщо трябваше да прочета какво е това... Прехвърлих няколко сайта (немски) и оставам с впечатлението, че това е нещо доста сериозно и профилактиката му, фиозиотерапията, трябва да се повери на специалист/и. Не намерих снимки, които бих посмяла да ти пусна.
    Предстои ни такава,но докато се осъществи,не искам да се бездейства.

Цитирай Първоначално написано от kim
    Кремена е права, трябва със специалист. В детските си години правих. Общо взето бяха упражненя с тояжка и на шведска стена. Но предполагам от моето детство до сега са измислили и други упражнения за сколиоза и с други подръчни материали.
    И имаше ли ефект само с упражнения?
    Ако си купите щраус и го плашите на всеки 25 см, след него спокойно можете да садите картофи

В НЕГОВОТО СЕЛО ГО СМЯТАХА ЗА УМЕН, ЗАЩОТО МОЖЕШЕ ДА МИСЛИ БЕЗ ДА СИ МЪРДА УСТНИТЕ
    Изводът се налага сам:
    С колкото по-малко хора се запознавате, толкова на по-малко хора ще им се приисква да ви претрепят.

Молба към намерилия го:
    Да се задавиш дано!

БЛАГОДАРЯ!
    84

не голям. При мен искривяването беше малко, та мога спокойно да си живея и така. Верно е обаче че със възраста чувствам все по-осезателно проблема. Имам болки (понякога доста силни), неудобно ми да седя по-продължително време и ей такива. В CH случаите на по-сериозна сколиоза ги оперират, слагат някакви пластини, които поддържат гръбначния стълб. Но незнам от какъв градус отклонение нататък пристъпват към хирургична интервенция, това трябва да видиш с лекар-ортопед.

7. The Following User Says Thank You to kim For This Useful Post:

krasita (25-04-08)

БЛАГОДАРЯ!
    0

Здравейте, аз също имам сколиоза.
    Най - голямата ти грешка ще бъде да правиш упражнения, които някой ти каже. Първо трябва да те види лекар, да прецени на коя страна си изкривена, коя степен и какво точно трябва да ти се приложи. Аз лично правя упражнения вкъщи, които лекар ги е правил с мен и наблягам на извивки в лявата страна. Ти ако почнеш да ги правиш накъдето си искаш може да увеличиш градуса на изкривяване.
    Това е много серизно и честно да си кажа май няма лекуване, просто може леко да се облекчиш. Аз имам постоянни болки в гърба и кръста, даже ми казаха че това ще прерасте в шипове и дископатия, а аз съм само на 22. Горещо ти препоръчвам да отидеш при специалист, тъй като един ден ще ти се отрази и при бременност. Да не говорим, че от изкривения гръбанк, ще повдигнеш едната страна на таза и от там ще получиш скъсяване в единия крак. Поне при мен е така, но слава богу скъсяването не личи още и дано да не се прояви.
    Стискам палци на всички, които имат нещастието да го имат, и вземете се в ръце!!!!

9. The Following 5 Users Say Thank You to Krisi_P For This Useful Post:

amis_jeddah (19-04-11),krasita (05-06-08),Vassilena (04-06-08),yona (05-06-08),Женя - Барабеня (23-02-09)

БЛАГОДАРЯ!
    5 617

Цитирай Първоначално написано от Krisi_P Виж мнението
    Здравейте, аз също имам сколиоза.
    Най - голямата ти грешка ще бъде да правиш упражнения, които някой ти каже. Първо трябва да те види лекар, да прецени на коя страна си изкривена, коя степен и какво точно трябва да ти се приложи. Аз лично правя упражнения вкъщи, които лекар ги е правил с мен и наблягам на извивки в лявата страна. Ти ако почнеш да ги правиш накъдето си искаш може да увеличиш градуса на изкривяване.
    Това е много серизно и честно да си кажа май няма лекуване, просто може леко да се облекчиш. Аз имам постоянни болки в гърба и кръста, даже ми казаха че това ще прерасте в шипове и дископатия, а аз съм само на 22. Горещо ти препоръчвам да отидеш при специалист, тъй като един ден ще ти се отрази и при бременност. Да не говорим, че от изкривения гръбанк, ще повдигнеш едната страна на таза и от там ще получиш скъсяване в единия крак. Поне при мен е така, но слава богу скъсяването не личи още и дано да не се прояви.
    Стискам палци на всички, които имат нещастието да го имат, и вземете се в ръце!!!!
    Мани мойта сколиоза,
    аз съм на 33 с две хлапета и ред други болежцици(марики,как можа на годишнината от сватбата да ми пожелаеш n-ти брой мъже,сега кой ще ме земе) става дума за щерката.
    Специалиста назначи лечебна гимнасти вкъщи,ама,
    детето не се справя само,ние големите липсваме почти целия ден и не съблюдаваме изпълненията.
    От понеделник тръгва на лфк,дано се справи.

Изводът се налага сам:

Молба към намерилия го:
    Да се задавиш дано!

11. The Following 4 Users Say Thank You to krasita For This Useful Post:

Виолетка (05-06-08),svetla_72 (25-02-09),yona (05-06-08),Женя - Барабеня (23-02-09)

БЛАГОДАРЯ!
    0

Thumbs up Относно: Лечебна гимнастика при сколиоза

Здрасти,аз малко касно намерих тази тема,но ако все още се интересуваш,може да ми пишеш.аз съм кинезитерапевт и мога да ти помогна.извинявай не сам чела кой какво те е съветвал защото съм малко ограничена с времето,просто видях заглавието ти и реших че мога да ти бъда полезна

13. The Following User Says Thank You to ani07 For This Useful Post:

krasita (23-02-09)

yob Аватара на NAT
    БЛАГОДАРЯ!
    5 176
    Thanked 6 185 Times in 2 034 Posts

Зна4и от моя опит мога да споделя 4е никой не може да ти назна4ава упражнения без да те наблюдава!Аз ходих на пилатес и то при инструктор който се занимава само с хора с проблеми в гърба и макар да правех упражненията под надзора и но определено не ми действаха добре и дори ми влошаваха състоянието!Така 4е вси4ко е много индивидуално и трябва специалист който те е видял и знае за какво става дума!Нещо което влияе добре на мен за теб може да е фатално.
    От медицинския картон на кглб ....няма психични отклонения ,просто е глупав

15. The Following 4 Users Say Thank You to NAT For This Useful Post:

krasita (24-02-09),svetla_72 (25-02-09),zxz (23-02-09),Женя - Барабеня (24-02-09)

БЛАГОДАРЯ!
    5 617

Ама тя моята госпожица беше наблюдавана
    10 дни редуваше нагревки с лечебна гимнастика,на прощаване я попитаха,дали е заучила комплекса с упражнения.
    Заучила тя ама не би.Немарливост и и нехайство.

Изводът се налага сам:

Молба към намерилия го:
    Да се задавиш дано!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Водна гимнастика вае бедрата
    От Suzanne във форум Здраве, красота и мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 16-11-05, 11:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •