Страница 2 от 64 ПървиПърви 12345678910111252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 633

Тема: Какво не знаете за Саудитска Арабия

Град
    not here
    БЛАГОДАРЯ!
    22 789
    Thanked 37 818 Times in 12 956 Posts

По подразбиране Относно: Какво не знаете за Саудитска Арабия

Цитирай Първоначално написано от Alice Виж мнението
    Креми, ако си се качвала на камила, няма да предложиш това. Опитът от Египет ми е така запечатан, че казвам по-добре пеша, от колкото на камила....
    Качвала съм се и още как... Ама рекох по-добре това, от колкото "извън закона" там...

2. The Following 2 Users Say Thank You to K1 For This Useful Post:

niki_m (08-03-09),Сесил (11-04-08)

enough
    БЛАГОДАРЯ!
    14 754
    Thanked 18 418 Times in 4 773 Posts

Доста съм чела и гледала документални филми за Саудитска Арабия. Наистина изглежда като приказка от "1001 нощ" и бих искала да я посетя като туристКА. Ама на, сега чета, че така не става. Да живея там не съм си и помисляла.
    sesil, много се надявам да не ме разбереш неправилно. На мен и до ден днешен ми задават тук (в Холандия) въпроси като дали съм изживяла културен шок, прмествайки се да живея тук. (С което и до ден днешен затвърждавам мнението си за голяма част от холанците колко нищо не знаят за Източния блок, пък и не щат и да научат.) Представям си обаче, че ако отида да живея в страна като Саудитска Арабия, за мен това ще е наистина културен шок. Буквално сблъсък на две култури. Като почнем от многоженството и забулването на жената и че иначе не може да излезе на улицата, та до това, че няма право да кара кола. Затова ми е интересно, ти как го прие всичко това? И тръгвайки от БГ, знаеше ли всички тези неща или ги "откри" там?
    Наистина ми е много интересно всичко, което пишеш дотук, затова разкажи повече неща.

4. The Following 7 Users Say Thank You to C-me For This Useful Post:

Alice (11-04-08),K1 (11-04-08),Мила (27-01-11),niki_m (08-03-09),RoSelinI (11-04-08),Сесил (11-04-08),stertje (11-04-08)

И какво Аватара на Сесил
    Град
    SaudiArabia Jeddah
    Country: Saudi Arabia
    БЛАГОДАРЯ!
    5 014
    Thanked 5 120 Times in 1 114 Posts

Цитирай Първоначално написано от Alice Виж мнението
    Креми, ако си се качвала на камила, няма да предложиш това. Опитът от Египет ми е така запечатан, че казвам по-добре пеша, от колкото на камила.

Сесил, много ми е интересно всичко. Разкажи, има ли и какъв е например културния живот там - кина, театри, концерти. Ходи ли се по ресторанти? Има ли нощни заведения? Как преминава един обикновен ден за теб там? През week-енда какво можеш да правиш?
    Здравеите пак...
    Ами на камила не сам се качвала,страх ме е от това животно то едно огромно тръпки ме побиват.Обаче да ви кажа за камилата:
    Та камилата тука виждала сам на края на града ги има отглеждат ги там като овцете та месото го ядат де , и млякото било много полезно ама много казват,гледам ги аз по пътя продават го млякото и хората спират и дори на място пият .Пък за прекрасни коси какво използват ще паднете
    горката камила чакат я да си направи малката нужда

А културен живот значи ,ами кина няма де и театри няма, виж концерти правят обаче тука само мъже певци канят хе хе жена неможе. Тоест може да си извикаш някоя известна певица ако правиш парти например.
    Иии ресторанти много страхотни даже , кафенета още толкоз ,виж дискотеки няма де То нощен живот ами то само нощен живот има дневен почти няма,Почивните дни са четвъртак и петък, - ама хубаво си го изкарваме де ако сме на вън, ако сме у дома не се тарпим че всички сме в къщи и става тя една .....После пак....

6. The Following 13 Users Say Thank You to Сесил For This Useful Post:

Alice (14-04-08),Ann (22-07-08),Arni (27-06-10),Ivan (11-04-08),K1 (11-04-08),m1m1t0 (08-10-10),malinka (25-09-08),Мила (27-01-11),niki_m (08-03-09),stertje (14-04-08),Tzveti (11-04-08),Червената Шапцица (06-07-10)

И какво Аватара на Сесил
    Град
    SaudiArabia Jeddah
    БЛАГОДАРЯ!
    5 014

Сега ще пиша малко разяснения понеже един потребител ми е писал и ме помоли за информация, и за да се въсползват и други които се интересуват реших да пиша във форума.
    Става въпрос за ВИЗИ ,за жената писах подробо , Мъжът е без проблем:
    Виза казах че за туристи не се издава а само за ОМРА и ХАДЖ и покани за близки.Виза така да отидеш на своя глава в консулството и да си поискаш дори омра и хадж да е няма да ти дадат -Такъв е закона слагам точка на тоз въпрос е ако някои се интересува защо ,после ще пиша .
    Визата за ОМРА за която се интересува потребителя - има травел агенции дето се занимават специялно с това организират всичко и така е по добра за самият клиент на всеки според възможностите.Казвам че много е трудно ама много да се трагне така без да си в накоя група ,накрая можеш да се върнеш и без да си правил омра, И за агенциите МОЛЯВИ преди да се запишете проверете добре дали тази агенция е НАДЕЖНА. Виждала сам хора да спят на улицата поради такива надежни агенции.Гледката е покъртителна гледаш група хора на
    улицата под моста, ония ги докарали и ги изоставили хора без документи незнаещи езика ,да седят и да се надяват че някои ще и помогне.

8. The Following 13 Users Say Thank You to Сесил For This Useful Post:

Ann (22-07-08),Arni (27-06-10),Dea (08-01-11),drago (14-04-08),Ivan (14-04-08),m1m1t0 (08-10-10),malinka (25-09-08),mamatanya (14-04-08),Мила (27-01-11),niki_m (08-03-09),stertje (14-04-08),Червената Шапцица (06-07-10)

Здравейте.
    Първо благодаря за отговора

Не знаех, че е толкова трудно, все пак искам да отида на "умра", а в България не знам да се организира такова нещо...А и коя травел агенция организира групи за Саудитска Арабия
    Прочетох някъде, че например както аз сега искам да имам престой в Йордания (а йорданска виза мога да получа без проблем на границата им), мога да отида в тамошното саудитско посолство и да кандидатствам за виза (отнемало 10-15 дни за интервюто). Това дали е вярно?
    Моят приятел йорданец, а и други йорданци, ходят на умра на свободни начала, самостоятелно, но може би защото са йорданци и имат привилегии...

А ще сподели ли sesil какво прави в Саудията, какво работи?

10. The Following User Says Thank You to fiestahami For This Useful Post:

niki_m (08-03-09)

И какво Аватара на Сесил
    Град
    SaudiArabia Jeddah
    БЛАГОДАРЯ!
    5 014

Здравей,
    Щом приятеля ти е Йорданец тои ще те заведе , щом е ходил е наясно с етапите на правене на виза .Избрал си добро време за ходене защото имено сега е отворено за ОМРА,и надявам се че няма да имаш проблеми.
    Ако си чел и други мои постинги би трябвало да си разбрал че съм омъжена там за местен.

12. The Following 6 Users Say Thank You to Сесил For This Useful Post:

Arni (27-06-10),fiestahami (14-04-08),m1m1t0 (08-10-10),niki_m (08-03-09),Червената Шапцица (06-07-10)

Град
    not here
    БЛАГОДАРЯ!
    22 789

какво е това "омра"/"умра"?

14. The Following User Says Thank You to K1 For This Useful Post:

niki_m (08-03-09)

Здравей, Сесил.
    Доколкото разбрах от приятеля ми те могат да влизат в страната без визи, но не съм сигурен.
    Мисля, че през цялото време на годината е отворено за умра, освен през сезона за хадж. Аз имам намерение да отида през месец Рамадан.
    Всъщност се регистрирах в този сайт само заради теб , защото видях, че си писала за Саудитска Арабия. Не знам как да ти прочета постингите, но сега ще опитам, че ми е много интересно. А ти като си омъжена за тамошен, мюсюлманка ли си или не? Ако не си мюсюлманка все още ли е задължително да ходиш със забрадка? Пиши още неща за Саудията
    Поздрави

Град
    not here
    БЛАГОДАРЯ!
    22 789

Цитирай Първоначално написано от fiestahami Виж мнението
    ....Не знам как да ти прочета постингите, но сега ще опитам, че ми е много интересно. ...
    Кликни в някой пост на sesil върху ника й, и там избери "открий още мнения на sesil"

17. The Following User Says Thank You to K1 For This Useful Post:

fiestahami (14-04-08)

"Умра" (omrah), вярно е да се чете с "у", тъй като в арабския няма "о", е поклонение като хаджа. Разликата е, че хаджът е едно от петте стълба на исляма и е задължителен за този, който има възможност, а умрата не е задължителна. Хаджът се извършва в определени дни (около празника Курбан Байрям), а умрата може да се извърши по всяко време на годината. Т.е. умра е нещо като малък хадж. Дано разбираш

19. The Following 7 Users Say Thank You to fiestahami For This Useful Post:

Alice (15-04-08),Ann (22-07-08),K1 (14-04-08),malinka (25-09-08),mamatanya (14-04-08),niki_m (08-03-09),RoSelinI (28-04-08)

Страница 2 от 64 ПървиПърви 12345678910111252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. САМО ДЕВЕТ СА ЖЕНСКИТЕ ХАРАКТЕРИ
    От geri във форум Забавление
    Отговори: 7
    Последно мнение: 10-04-10, 09:21
  2. Как да разберем какво казва ТЯ?
    Отговори: 6
    Последно мнение: 25-02-08, 18:38
  3. Какво означава стилът му на целуване
    Отговори: 8